פיני זוהר PINI ZOHAR

אתר של עיתונאי ופובליציסט פיני זוהר

דעות

הצייר מיגל תומר

מיגל נולד בפולין . בתור ילד בן חמש עבר לבאונס איירס שבארגנטינה . בגיל 25 הגיע לקיבוץ ניצנים. לאחר שנה וחצי עבר לתל אביב ולמד אומנות במכון לציור 'אבני', והתפרנס כמנהל אומנותי ותפאורן בתיאטרון.. הקאמרי באוהל בהבימה גם אצל גיורא גודיק האגדתי. למד גם בפריז בבוזארט והציג את עבודותיו בפריז בבריסל ובארץ במשך השנים. התערוכה האחרונה התקיימה כחדושיים בבית ציוני אמריקה בחסות של דר פישר ובשיתוף עם עמותת אגודה יד ביד.ואוצר התערוכה היה דורון פולק.

שגרירות ארה"ב בירושלים – קידום אינטרס אמריקאי- יורם אטינגר שגריר

הכרת ארה"ב בירושלים כבירת ישראל, והעברת שגרירותה לירושלים – לפי חוק אמריקאי מ-1995 - מבטאים את נחישות הנשיא טראמפ לשקם את תדמית ההרתעה של ארה"ב, על ידי הדיפת לחץ ואיום ערביים; להפגין את יכולת ארה"ב ללכת נגד הזרם, לפעול באופן חד-צדדי, ולא להשתעבד לקונצנזוס רב-לאומי שאינו פרו-אמריקאי; ולקרוא תיגר על התקינות-הפוליטית של האו"מ, מחלקת המדינה, מכוני המחקר ו"התקשורת העילית" בארה"ב – פשלונרים סדרתיים בזירה המזרח תיכונית.

הגדרות והגזמות / יוסי רנרט 11.02.2018

הגדרות ומוסכמות מקובלות, ניתן למצוא בכל שטחי החיים, את המוצלחות שבהן נמצא בוואריאציות ובשפות שונות. על כך אין ויכוח. כאן נכנס המימד האישי / הייחודי של כל אחד מאתנו, בבואו ליישם את אותה מוסכמה כללית ומקובלת.

שבעים ושש שנים / יוסי רנרט 08.02.2018

מחר אחרי הצהריים, אברח למספר שעות מאוירת הייאוש, האכזבה ופרשיות השחיתות בצמרת, ואפגוש את אנשי ארץ-ישראל היפה והלוחמת של פעם. בשעה שלוש, אקח פסק זמן מאווירת הנכאים, ואלך לפגוש את המעטים שעוד נותרו מהקנאים העשויים ללא חת, אשר מרדו בַּמוסכַּמות, והלכו בַּאש ובמים אחר מנהיגם, מחולל לח"י, אברהם שטרן - יאיר.

מדיניות טראמפ – מים או דלק למדורה?שגריר (בדימוס) יורם אטינגר,

מדיניות הנשיא טראמפ בנושא הפלשתיני נועדה להימנע משגיאות קודמיו שהצטרפו לתהליך אוסלו, האחראי למעבר כ-100,000 איש ממפקדות ומחנות טרור בתוניסיה, לוב, סודן, תימן ולבנון לרצועת עזה ורכסי יו"ש, שדרג את תשתיות הטרור והחינוך לשנאה באזורים אלו, ולכן נכשל בקידום תהליך השלום.

האותיות שנשרו / יוסי רנרט 05.02.2018

ביום השואה הבינלאומי, הוחל בפולין בחקיקת החוק להכחשת השואה. הפולנים, שאבותיהם גזלו את היהודים והסגירו אותם לצבא הגרמני של היטלר, לא חוששים שהיהודים יוציאו אותם מבתי היהודים הגזולים. לא זאת הסיבה להכחשה. בניגוד לעמים אחרים, שביצעו פשעים דומים, הפולנים מתביישים , זאת הנקודה היחידה לטובתם.

נאום טראמפ – נטישת אובמה ובשורה לבעלות ברית

ככל שמשתדרגת תדמית ההרתעה של ארה"ב, כן משתדרג כח ההרתעה וביטחונן הלאומי של בעלות בריתה - כגון ישראל, סעודיה, מדינות המפרץ הפרו-אמריקאיות, ירדן ומצרים – וכן מתרסן יצר ההתפשטות והתוקפנות של אויביה (כמו האייתולות וארגוני הטרור האסלאמים) ויריביה (רוסיה וסין).

הסתה / יוסי רנרט

כְּשׁתֵי תְאוּמוּת סִיאַם לא רצוּיוּת, יַרדוּ וּבַאוּ לַעוֹלַּם , שְׁתֵי אַחַיוֹת מיוּתרוּת, הַדַתַּה וְהַסַתַּה. בְּעוּד הַהַדַתַּה עַסוּקַה בִּלְעַדִית בִּכְפִיה דַתִּית, הַהַסַתַּה פָּנִּים רַבּוֹת לַה. הַסַכְסֵכַן מֵסִית, הֵהַמּוֹן מוּסַת ,

הכשרה צבאית / יוסי רנרט 11.01.2017

שבעים שנה, קולות המלחמה ההיא מזמן נדמו. אלפים היו למגש הכסף, רק אבן זהה מכסה מעונם. פעם בשנה יושם גם פרח זהה ודגלון קטן, עם סרט שחור, זהה אף הוא. כאן כולם זהים, האלוף והטוראי, הוותיק והניצול שאך ירד מן האוניה, בדמם קבעו את זהותה של המדינה, וסימנו את גבולה המעשי. את מי שלא נפלו אז כמגש הכסף,

ביטול סיוע כספי אמריקאי לרש"פ ואונר"א – אינטרס ישראלי

השעיית הסיוע תבטא הימנעות מ– ולא חזרה על – שגיאות נשיאים קודמים שהעניקו רוח גבית לחינוך לשנאה ולטרור. ההשעייה עלולה לגרום להתגברות טרור לטווח-המיידי, אך תשדרג את תדמית ההרתעה של ארה"ב לטווח הארוך ו=D7ת ההכרה בעובדת החיים: אין ארוחות חינם!

מה עוד תבקשי / יוסי רנרט 28.12.2017

מַלאוּ אסמינו בַּר, ויקבֵינו יין, בַּתֵינו הוֹמִּים , הומים מתינוקות וּבהמתֵנו פוֹרַה. את השיר הזה נהגנו לשיר סביב המדורה, ובריקודי המעגל. רבים מדי הם אלה מבינינו אשר שרו את שירי התמימות של פעם, ונפלו לאחר מכן במלחמה. עברו שנים, והנה ידיעה בעיתון - צה"ל מתקשה למצוא תפקידים, לגלי המתגייסים החדשים. אשרינו שזכינו למושג חדש בצה"ל - עודף בכח אדם.

פיליבסטר / יוסי רנרט 31.12.2017

פיליבסטר, לא מה שחשבתם. המושג הבומבסטי הזה , המורכב משתי מילים, לא מנציח את שמו המלא של מישהו, ואפילו לא מתקרב לתיאור מילולי פיזי של נואמת, שעברה ניתוח להגדלת חזה, ותחשבו על זה. המושג המיובא הזה, השמור בלעדית לבית המחוקקים,

גיליוטינה / יוסי רנרט 24.12.2017

אפשר כבר לקבור, בעונת הפריחה של עבריינים ההופכים לעדי הגנה, מחפשים הנחקרים מליצי יושר, כדי להמתיק את הגלולה. כך היה, וכך גם יהיה, כי זו דרכו של עולם.

לאחר שנים : ביקור רשמי של שרה ישראלית במצרים בכנס אזורי לקידום שוויון מגדרי

הועידה התקיימה בצל פיגוע התופת הרצחני בסיני. הדגשתי, כי לא יכול להיות מוסר כפול במאבק בטרור. הטרור מנסה לערער את היציבות באזור ולפגוע בחיי אדם ללא הבדלי דת ולאום. עלינו לפעול נגדו יחד בכל מקום. בעניין השוויון המגדרי, אמרתי כי מאז הקמתה, חזונה של מדינת ישראל הוא לייסד חברה שוויונית. יש לקדם את השוויון המגדרי דרך העצמה כלכלית ולתת לנשים את ההזדמנויות והכלים בשוק העבודה. אני מאמינה ששילוב הנשים בעמדות מפתח הוא צעד הכרחי בדרך לשלום אמתי ובר קיימא

שמים סוף למגיפת ההטרדות המיניות

וועדת השרים לשוויון מגדרי שבראשותי התכנסה לדיון חירום בנגע ההטרדות מתוך כוונה להביא לשינוי משפטי, חברתי ומבני. ע"פ בקשתי הממשלה הקצתה 10 מיליון שקלים לטיפול מיידי בתופעת ההטרדות. בנוסף, תוקם ועדה ממשלתית לבחינת הדרכים והאמצעים למיגור התופעה שהפכה למגפה חברתית. בראש הוועדה תעמוד מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, חברתי אוה מדז'יבוז'.

גיליוטינה הפוכה / יוסי רנרט 24.12.2017

בהפגנה במוצאי שבת נראה בשדרות רוטשילד צועד מפגין פחדן, הנושא כישו את הצלב, דגם הפוך של גיליוטינה. מהמקום של האמת האמיצה, בו הכריז בן גוריון, על הקמת המדינה, וגם סוס הברונזה של דיזנגוף ניצב זקוף על רגליו, יצא מסע ההפגנה לעבר מתחם התרבות וההצגה

אסטרטגיית הביטחון של הנשיא טראמפ – הזדמנות לישראל-יורם אטינגר שגריר

אסטרטגיית הביטחון של הנשיא טראמפ מבטאת ראייה מציאותית של איומים ברורים ומידיים על ארה"ב, דוחה תפישת עולם מסורתית, פשטנית וכושלת של מחלקת המדינה והתקשורת "העילית", ומעניקה רוח גבית ליחסי ארה"ב-ישראל, אם ישראל תשכיל למנף את עקרונותיו של טראמפ.

חצי הכוס, ואחריות אישית / יוסי רנרט

שני מושגים אלה וההתייחסות אליהם, מלמדים לעתים על יותר מתכונה אחת, באופיו של האדם. חדי החושים אשר בינינו, מסוגלים להתרשם מזולתם במהירות מפתיעה, ואפילו מפליטת פה אחת.

לקחי 2017 מתכנית החלוקה 1947

נסיון החיים מלמד שההיסטוריה אכן חוזרת. אבל מעצבי מדיניות נוטים להקריב לקחי היסטוריה ארוכי-טווח על מזבח נוחיות קצרת-טווח, פשטנות והרהורי-לב.

גועליציה אופוזיציה יוסי רנרט

פעם דיברו על שלטון החוק, כיבוד ומורא החוק. המשטרה של אז אכפה את החוק, שלא יהיה לצחוק. ומה קרה מאז,

בַּלפוּר פִינַת אַלֵנְבִּי יוסי רנרט 23.11.2017

בַּלפוּר פִינַת אַלֵנְבִּי יוסי רנרט 23.11.2017 איש מוכשר אֶחַד ואמיץ , אשר תּוֹכוֹ כְּבַרוֹ, אמר לפני שבועיים את דְבַרוֹ. העִברית אשר בְּפִיו משוּבַּחַת. אבל מַה, הוא עַרַבִי, והצהרת בֵּלפוּר לא עוֹשַׂה לו את זה.

מדינה פלשתינית – מים או שמן למדורת המזה"ת? - יורם אטינגר

גם את היוזמה להקמת מדינה פלשתינית יש לבדוק על בסיס רקורד מתועד, שיטתי ואובייקטיבי, ולא על בסיס סובייקטיבי של התבטאויות ותרחישים חיוביים ושליליים.

לפני שידור הפינה האישית של יוסי רנרט

הפעיל השכונתי יוסי רנרט בטור אישי נושך,בועט, מביא לנו פנינים, לפני שידור.

נחלת-יצחק וצרותיה יוסי רנרט

מה עוד צריכים תושבי נחלת-יצחק לעשות, כדי לבטל את כניעת העירייה,לכרישי הנדל"ן ? אין כול סיבה הגיונית, או מקצועית

מהפך דמוגרפי - שגריר (בדימוס) יורם אטינגר

ב-2017 ישראל היא הדמוקרטיה המערבית היחידה המצויידת בשיעור פריון המאפשר צמיחה כלכלית ללא-תלות במהגרי-עבודה, הרחבת מחזורי גיוס לצה"ל, והסרת "השד הדמוגרפי" מסדר היום.

פסוקי השבוע יוסי רנרט

יגאל מוסינזון ידידי, כתב ב"חסמבה", על המנהרה החשמלית, הרבה לפני שמחבלים התפוצצו כאן במנהרות. כמו סיפורים דמיוניים רבים, המציאות מפיחה חיים בסיפורים ובמטבעות הלשון.

ויתור ישראלי – בלימת או ליבוי טרור פלשתיני?

ב-1949 הדף בן גוריון לחץ אמריקאי ובינלאומי לאמץ את נוסחת "שטחים תמורת שלום", ולהחזיר לתוקפן הערבי שטחים שהגדילו את היקף המדינה ב-40% במערב ירושלים, גליל, נגב, שפלה ו"משולש", בנוסף להכרה ב"זכות שיבה" של פליטים ערבים. בתגובה לאזהרה אמריקאית להימנע מסיפוח מערב ירושלים, הכריז עליה כבירת ישראל, העביר אליה מוסדות לאומיים והרחיב את הבניה בה עד "הקו הירוק". בן גוריון הבין שתכלית התוקפנות הערבית לא היתה לצמצם – אלא לחסל – את הישות היהודית;

"כשהאירוע נגמר, העבודה שלנו רק התחילה"

חברי משלחת מד"א ליוסטון שהצטרפו לצלב האדום האמריקאי מעניקים במשך כ- 3 שבועות סיוע הומניטרי לאוכלוסייה שנפגעה מהוריקן הארווי בטקסס ומעידים על הרס ונזקים חמורים, ועל המצב בקהילות היהודיות באזור

ביקורת ספרים

מסלולי פריחה צבעוניים

סדרת הספרים 280 מסלולי פריחה צבעוניים היא אחת מסדרות ספרי הטיולים רבי המכר מסלולים > להתאהב בארץ מחדש של דוד וערן גל-אור. הסדרה מוקדשת לפרחי הארץ, ומביאה את המטיילים אל המסלולים הפורחים הכי יפים בארצנו.

סופרי ילדים אמריקנים מפורסמים ועטורי פרסים מגיעים לישראל לביקור השראה

בין 20 הסופרים המשתתפים בביקור בארץ בחסות "קרן הרולד גרינספון" מייסדת ספריית פיג'מה, ייקחו חלק גייל קרסון לוין מחברת "אלה המכושפת", מרלה פראזי סופרת ומאיירת הספר "בייבי בוס" (שעובד לסרט אנימציה של אולפני דרימוורקס), קימברלי ברובייקר ברדלי, זוכת פרס ניוברי 2016, מחברת הספר "המלחמה שהצילה את חיי", ואחרים.

לחוות את מסע הצלב בדרך לארץ ישראל, להרגיש כמו במשחקי הכס!

"הכתר הארמני", רומן חדש מאת מיכאל דרור, הינו רומן המשלב תעלומות ריגול ומסתורין היסטוריות ופוליטיות המתכתב עם יצירותיהם של וולטר סקוט, אלכסנדר דיומא, ויקטור הוגו ואף מזכיר באווירה שלו את סדרת הספרים “משחקי הכס” וסדרת הטלוויזיה שנוצרה בעקבותיה.

התעוררות וסיפורים אחרים - הסיפורים החושניים שהסעירו את אמריקה!

"התעוררות" – הקלאסיקה הפמיניסטית של שופן שראתה אור ב-1899 בארה"ב, זיכתה אמנם את שופן בהכרה, אך עיסוקה בנושאים שנויים במחלוקת שהיו בבחינת טאבו באותם ימים, עוררו כעס רב וגינוי. היצירה שעסקה במיניות האישה, פקפוק בחובותיה כרעייה ואם, חירותה ועצמאותה החברתית והכלכלית, הוקעה כבלתי מוסרית, הוחרמה והורדה מהמדפים.

ריצפה מאת: יצחק גיסיס

יומן שהתגלה באקראי, בחדר מסתור בדירה בשכונת הדר הכרמל שבחיפה, מגולל בפני הקורא את קורות חייה של יפה רפפורט, צעירה בת למשפחה רוויזיוניסטית משכונת כרמליה בחיפה.

לאחר 10 שנות מחקר יושק הספר על האמן הנשכח, ג'ורג' פולדס!

ועתה, יוצא הספר לאוויר עולם האמנות מתוך תחושת שליחות. בתהליך ההתבוננות ביצירות ניתן לראות בבירור שכתב ידו של האמן ייחודי ואין לקטלג אותו בשום זרם של אמנות המוכר לנו מן העבר.

"ברבאבא"

בנוסחו העברי של יורם טהרלב "ברבאבא נולד בגינה, הוא גדל בין עצים ופרחים", כולנו מכירים את השיר הידוע "ברבאבא" אשר נכתב על ידי יורם טהרלב לפסטיבל שירי הילדים. השיר נכתב בעקבות ההצלחה של תוכנית הטלוויזיה האהובה. ברבאבא היא סדרת ספרים לילדים שמקורה בצרפת משנות ה-70 שהפכה לסדרת טלוויזיה מצוירת, שודרה בישראל בשנות ה-80 וגרפה הצלחה רבה בקרב ילדים ומבוגרים. בימים אלה קלסיקלטת משיקה: סדרת הספרים במהדורה חדשה- "ברבאבא" המבוססת על תוכנית הטלוויזיה הקלסית והאהובה בעיבוד מחודש על ידי יורם טהרלב, מחבר השיר.

פרק מהספר חיבור נדיר

.

סוואמי שיבננדה

קובץ זה מביא לקורא את פניני ההגות היוגית, הגות ששורשיה נטועים עמוק באדמתה של הודו ונצריה מגיעים אל העולם כולו. הקורא רוכש את היכולת להבין את רובדי התרבות היוגית המהפנטת, ויכול להשתמש ביכולות אלו גם כדי לטפח את מודעותו, כוח מחשבתו ומוסריותו.

הסופר שננטש בבית החולים עם לידתו, כותב על יהדות דמשק

הספר "עלים ברוח" היוצא בימים אלו חושף את סיפורם של 4 דורות ליוצאי דמשק, מימי המנדט הצרפתי והשמרנות בקהילה והעליה, דרך הקליטה הקשה בקיבוצים, הלחימה במחתרות, האפליה, ועד לעולם הפשע ועולם הזוהר.

"מסביב לשולחן" מאת עו"ד בני דון יחייא

מסביב לשולחן הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע מסביב לשולחן הוא מפעל ראשון בהיקפו ובו ימצאו הקוראים שפע של חומרים על פרשות השבוע.בספר מבחר של כאלף דברי תורה והגות, רעיונות קולעים ומאות סיפורי חסידים, שנאספו במשך שנים ונבחרו בקפידה מתוך מגוון רחב של ספרות והגות יהודיות על פרשות השבוע.כריכה קשה, 411 עמודים.

האם המדינה מטורפת או רק המספר

לא במקרה הסיפור הפותח הוא על פרדוקס התאומים הפיזקילי. הפרדוקסים הם לחם חוקו של היוצר המכונה אמהי"ד. דמיונו הפרוע מוביל אותנו אל טיול משלחות לצ'רנוביל, לסדנאות העצמה המבוססות על הסבל המרבי, למלאכים עם בעיות מוטיבציה ולקורות האדם האחרון...

הלוויה מתוך הספר "נאמנות, לא בכל מחיר”, חיים חביו,

שש בבוקר, אחד הימים בחורף 1993, קולומביה. רותי אחזה בשפופרת, בוכה ומתפללת לאלוהים שמה שהיא שמעה לא נוגע למשה בעלה, עורך הדין, שכולם הכירו כ"משה היהודי", או לחברו הטוב, טיטו ריאנה. היו להם שני ילדים: שרון בת השבע ואופיר בן השנתיים.

יוצרים עם טרשת נפוצה - סיפורה של יעל כהן לב מת"א

הספר "בחצר של סבתא" נולד בעקבות נכדיה, שבזכותם היא כדבריה "חווה את ילדותה השלישית". מדובר בספר עם דיסק המושר בפיה, המורכב משירים על ילדים והוא מיועד לילדים ולמבוגרים שזכו להישאר ילדים...בעצם, לכל מי שאוהב את העברית מתגלגלת על הלשון בחרוזים ובקצב שירה.

מסורבת ספר הביכורים של הסופרת אורית שיפמן

האם כששופט רואה את פניי הוא מחליט שהאישה הקטנה הזאת שעומדת מולו, עם העיניים שהצטמקו מבכי במשך השנים, יכולה לספוג עוד כמה שנים של אלימות נפשית, מילולית ופיזית?

בני הדור השני והשלישי לשואה מדברים

מסע הוא יצירה דוקומנטרית מיוחדת במינה, המציגה לראשונה ראיונות עומק מרגשים ומרתקים עם הדור השלישי לשואה – ראיונות שהמחברת ערכה בשנתיים האחרונות. אליהם צורפו ראיונות עם בני הדור השני לשואה, שהמחברת ערכה בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת.

רודולף שטיינר מבחר כתבים

רודולף שטיינר פרסם עשרות ספרים ומאות הרצאות. ״מבחר כתבים״ מביא את שלושת ספרי היסוד של תורת האנתרופוסופיה במלואם, וכן פרקים והרצאות רחבות מתוך ספרים

הצלם המוערך אילן בשור מסכם 25 שנות צילום של תרבות ישראלית באלבום צילומים מרהיב

כבר יצא לי לעמוד מול צלמים שרוצים להוציא ממך 'משהו שונה'. תתפשט! תתלבש! תבכה! תעשה עמידת ראש ערום על אבטיח... כבר ראיתי צילומים רבים שתופשים את המצולמים שלהם בקלקלתם, ברגע הכי מביך ומשפיל שלהם. אצל אילן בשור זה אף פעם לא ככה. הוא מזמין אותך לאולפן שלו. נותן לך הרגשה טובה. מאיר אותך כמו שצריך. מוציא אותך הכי יפה שאפשר. כמו שאמרתי... הוא בא מאהבה... ורואים את זה." מתוך ההקדמה של יואב קוטנר לספר

"מילון התיאבון":

"מילון התיאבון" פותח על ידי יעל חן רביע, תזונאית קלינית לילדים, בשיתוף פסיכולוגית התפתחותית ומפתחת תכנים חינוכיים. הערכה עוסקת בהרגלי אכילה בריאים כגון: אכילה שאינה מתוך רעב פיזיולוגי,

הקיבוץ ואני בטיפול

37 הסיפורים בספר ניזונים מהמרחב הישראלי הקיבוצי, אולם הם למעשה אוניברסליים ונוגעים בכולנו. הסיפורים מרגשים ומפעימים, עשירים בטעמי ילדות מרירים-מתוקים ומלווים במבט טיפולי בוגר וחומל.

כיצד למנוע מאבקי ירושה?

ירושה היא נושא שנוגע לכל אחת ואחד מאיתנו בשלבי חיינו השונים, פעם אנו יורשים, בדרך כלל, את הורינו, ופעם אנו מורישים. אז החיים מורכבים יותר.

ספר חדש: קיצור תולדות דגל ישראל

לרגל 50 שנה לשחרור ירושלים, הוציא הסופר ואיש התקשורת דני בירן, ספר שמתאר את שורשיו וגלגוליו השונים של דגל ישראל לאורך תולדות עם ישראל – מימי התנ"ך ועד ימינו.

לא מבליג יותר רומן מאת: שמוליק טסלר

ספרו של שמוליק טסלר המבוסס על סיפור חייו, מערבב בין מציאות לדמיון. בחלקו הוא מסמך חברתי חשוב ומרגש, אודות נער בעל לקות למידה – רגיש, מבריק, חכם, שנון ובעל חוש הומור מפותח, העומד מול חברה נוקשה שאינה משכילה להתמודד עם לקויות אלה ואחרות.

להקפיא את הזמן

"כשיצאתי למסע הכתיבה שלי," היא כותבת, "לא רציתי להתפכח. פחדתי לפגוש גם חלקים אחרים של אבי ושלי. הרי מי רוצה להיפרד מן הפנטזיה? ומי רוצה להיפגש בחלקיו המורכבים, האפלים והקשים?" וכך, בסופו של מסע הכתיבה, 'להקפיא את הזמן' הוא ממואר פוקח עיניים ומרגש, של בת המבקשת להבין את סיפוריהם של הוריה, כדי לחבר, סוף-סוף, את סיפורה שלה.

סדרת ספרי טיולים חדשה ומעודכנת, המיוחדת כולה לעיר ירושלים

השנה מציינים 50 שנים לאיחוד ירושלים, ודוד וערן גל-אור, מייסדי חברת מסלולים> להתאהב בארץ מחדש בחרו להפיץ את בשורת ירושלים בסדרת ספרים חדשה שהם משיקים בימים אלה: לכל אחד ירושלים – 50 מסלולי סיור בירושלים.

קומה מינוס חמש מאת: מנחם משגב

האם נמצאה הנוסחה למעיין הנעורים? האם חיי הנצח קורצים כבר מעבר לאופק או שהסכנה האורבת לאלה המעיזים לחפש ניצוץ שמימי היא שקיעה וחידלון מהירים.

סדרת ספרי הטיולים – 280 מסלולי פריחה צבעוניים ומרהיבים בשלל צבעי הקשת

דוד וערן גל-אור כותבי רבי המכר, סדרות ספרי הטיולים מסלולים > להתאהב בארץ מחדש, ממשיכים לטייל, לרגש, לחדש ולהפתיע. סדרת ספרי הטיולים 280 מסלולי פריחה צבעוניים,

עיתונות

עתירה תקדימית בעניין חסימות בפייסבוק

חברת מועצת עיריית חדרה, שירלי עודד, הגישה הבוקר עתירה תקדימית לבית המשפט המחוזי בחיפה, שתכליתה להורות לראש עיריית חדרה לבטל חסימת גולשים ולחדול ממחיקת תגובות בדף הפייסבוק הציבורי שלו ובדף הרישמי של עיריית חדרה.

ביהמ"ש התלבט האם מנוי לכבלים הוא מוצר בסיסי, וחייב את 'הוט' לספק שירות לפושט רגל

הפרשה הגיעה לפתחו של בית המשפט לאחר שחברת 'הוט' סירבה לרשום מחדש מנוי לשירותיה, מאחר שבמחשבי החברה הופיעה התראה כי האיש נמצא בהליכי פשיטת רגל.

למנות אישה לתפקיד מפקדת שירותי בתי הסוהר בישראל.

ארגון ויצו מוביל בימים אלה קריאה למקבלי ההחלטות בממשלה בבקשה למנות אישה לתפקיד מפקדת שירותי בתי הסוהר בישראל. ויצו רואה במועמדותה של גונדר עופרה קלינגר. הזדמנות לשחזר את תקופת כהונתה של רב גונדר עדה אדטו אשר, תקופת פיקודה נחשבת לאחת התקופות הטובות והסוערות שעבר הארגון.

מתחם כנסים אירועים "דוריה",מוקם בימים אילו בדרום,

מתחם כנסים אירועים ומופעים מהגדולים ביותר בישראל "דוריה",מוקם בימים אילו בדרום, בצמוד לחמי יואב בהשקעה של 50 מיליון ₪ הפתיחה במאי 2015

עופר גרנד קניון באר שבע פותח ארבע חנויות חדשות

עופר גרנד קניון באר שבע, מ"קבוצת קניוני עופר" וקבוצת להב, פותח בימים אלה ארבע חנויות חדשות: ריקושט – רשת מתמחה בתחום ציוד תרמילאיות, טיולים, נסיעות, מוצרי חיילים, נופש, ופנאי. רשת בוניטה דה מאס – רשת בינלאומית להלבשה תחתונה ואייס קיוב – רשת האופנה לצעירות ורשת חנויות האיפור איל מקיאג'.

מלון ריץ-קרלטון הרצליה דורג כאחד "המלונות המדוברים ביותר בעולם"

9 בפברואר 2014. מגזין התיירות הבינלאומי Travel + Leisure’s המפרסם מדי שנה את רשימת ה- "It List" של עולם בתי המלון, בחר במלון ריץ-קרלטון הרצליה כאחד מ-70 בתי המלון החדשים הטובים ביותר בעולם.

הוענקו פרסי מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו לשנת 2013

ב1 בינואר הוענקו פרסי מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ש לנדאו זו השנה השנים עשר.במרכז נא לגעת ביפו. הפרסים הוענקו לאמנים וליוצרים בעבור פעילות אמנותית מצטיינת ואיכותית מהתקופה האחרונה, בעלת תרומה והשפעה משמעותית לתרבות ולאמנות בישראל. השנה, החליט דירקטוריון קרן לנדאו להוסיף שני תחומים חדשים לפרסי האמנויות: פרס בתחום השירה ופרס בתחום האמנות החזותית.

לקט נתונים לרגל יום הקשיש הבין-לאומי

לרגל יום הקשיש הבין-לאומי שיחול ב-1 באוקטובר 2013 מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מבחר נתונים בנושאים שונים על בני 65 ומעלה לשנת 2012:

איכות השלטון: כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל מוטלת בספק

איכות השלטון: כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל מוטלת בספק התנועה לאיכות השלטון פנתה ליו"ר הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות בדרישה למצות את סמכותה של ועדת המינויים ולבחון את כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל בע"מ נוכח פרסום רשות החברות הממשלתיות בהן מר חזי צאיג מועמד לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל בע"מ, פנתה התנועה לאיכות השלטון לשופט בדימוס שלום ברנר, יו"ר הוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות בבקשה לבחון את כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל בע"מ, נוכח התנהלותו ותפקודיו בעבר. בפנייה, מציינת התנועה לאיכות השלטון, כי בין תפקידיו של מר צאיג, כמנהל מרכז ההשקעות במשרד לא השכיל לטפל בכשניים וחצי מיליארד שקלים שהועברו ללמעלה משש מאות חברות מבלי שעמדו התחייבויותיהן כלפי מרכז ההשקעות. כך, מתוך שניים וחצי מיליארד השקלים שהועברו, הוחזרו לקופה הציבורית כחמישה מליון שקלים בלבד, שהם פחות מחצי אחוז מכלל המענקים שחולקו לחברות על ידי מרכז ההשקעות.

השר ישראל כ"ץ התייחס בעמוד הפייסבוק שלו להתרחשויות בבית הדין לעבודה הערב:

תורג'מן וחסן זוכרים שהצעתי לקנות לכם משקפת כדי שתוכלו לראות את הנמלים החדשים מקרוב? אז עכשיו הגיע הזמן להוריד את הכיסוי מהעינית. בית הדין לעבודה סרב להקפיא את המכרזים להקמת הנמלים החדשים והם יימשכו במלוא התנופה.

אתר יד2 דרושים

בשנה הקרובה צפויה ירידה של 28% בביקושים לעובדים בתחום הכלכלה והכספים עלייה של 27% בתחום אבטחת המידע

קבוצת מגנה משיקה חטיבה להשקעות והפקה בתעשיית הבידור

21/8/2013 ניו יורק –Business Wire—קבוצת מגנה (Magna Group), חברת השקעות בינלאומית פורצת דרך שהוקמה על ידי ג'ושוע ששון ב 2009, משיקה חטיבת פעילות חדשה הממוקדת במימון והפקת פרויקטים מתחום הבידור. Magna Group Entertainment ממשיכה במסורת הארגון המחויב ליצירת שותפויות הדוקות עם האנשים, החברות, והפרויקטים בהם הוא מושקע. החטיבה החדשה תשלב מומחיות יצירתית ואסטרטגית כנדרש על מנת להביא תמורה חיובית להשקעות.

מרצ משיקה קמפיין מוניציפאלי כלל ארצי

מרצ תפעל לקדם את ערכיה בכל רחבי הארץ בתחומים: דיור/ חופש/ תרבות/חינוך/ סביבה/ גאווה/ תחבורה ביום רביעי בשעה 10:30 בבית ציוני אמריקה

הישג מכובד למרצה ד"ר עדי כץ, מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול – זכייה בפרס המאמר המצטיין של כנס IADIS MCCSIS 2013 בפראג

בSCE-המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון רושמים הישג נוסף: ד"ר עדי כץ זכתה בפרס המאמר המצטיין בכנס הבינלאומי IADIS MCCSIS 2013 בחודש יולי השנה, השתתפה ד"ר עדי כץ מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול בSCE המכללה האקדמית ע"ש סמי שמעון, בכנס הבינלאומי IADIS MCCSIS 2013 (IADIS Multi Conference of Computer Science and Information Systems) שנערך בפראג. זהו כנס נחשב המאגד תחתיו תתי-כנסים בתחומים שונים של מדעי המחשב ומערכות המידע.

הגבר צילם את עצמו מקיים יחסים עם אשתו,

הגבר צילם את עצמו מקיים יחסים עם אשתו, והפיץ את הסרטים כסרטי פורנו ברשת

דירוג המדינות המועדפות לעשיית עסקים ביבשת אפריקה

דירוג המדינות המועדפות לעשיית עסקים ביבשת אפריקה מחקר השוואתי של לשכת המסחר ישראל-אפריקה

ד"ר דב קליין פונה לבית המשפט העליון

מערער על החלטת בית המשפט המחוזי בעניין השימוש הנעשה בשמו ובמוניטין ללא הסכמתו ע"י גוגל

יציאות לחו"ל של ישראלים ביולי 2013

יציאות לחו"ל של ישראלים ביולי 2013 Departures of Israelis Abroad July 2013

2.0 מיליון כניסות מבקרים לישראל בחודשים ינואר-יולי 2013

2.0 מיליון כניסות מבקרים לישראל בחודשים ינואר-יולי 2013 2.0 Million Visitor Arrivals to Israel January-July 2013

גאווה ישראלית: להקת המחול הקיבוצית חזרה מסיור

להקת המחול הקיבוצית חזרה מסיבוב הופעות מוצלח במיוחד ברחבי אירופה, שם פתחו את הפסטיבלים היוקרתיים והמוכרים באירופה

שגרירות פנמה הכריזה לראשונה על הקמת מחלקה מיוחדת לתיירות בשגרירות פנמה בישראל

שגרירות פנמה בישראל וחברת פולאריס קיימו אמש בתל אביב אירוע תיירותי ותרבותי מיוחד במטרה להדק את קשרי התיירות בין המדינות ולעודד את תנועת התיירות מישראל לפנמה באירוע הוכרז על תל אביב ופנמה סיטי כערים תאומות ועל הקמת מחלקה מיוחדת לתיירות בשגרירות פנמה; רקדנית מפנמה הציגה שמלה מיוחדת (Pollera), אחת היקרות בעולם, רקומה ביהלומים ופנינים – המהווה את הלבוש המסורתי של פנמה ומוצגת בעיקר באירועים חגיגיים

"מצב המדינה בתמונות 2013"

"מצב המדינה בתמונות 2013" מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל משיק חוברת תרשימים מקורית, ייחודית וקלה לקריאה ולהבנה – תרשים אחד בכל עמוד המלווה בהסבר קצר. החוברת מציגה את מצב החברה והכלכלה בישראל בכמה תחומי מפתח: תמונת המאקרו, תעסוקה, חינוך, עלויות המחיה, בריאות, שירותים חברתיים ותחבורה. החוברת, בעריכת מנהל המרכז פרופ' דן בן-דוד, מבוססת בעיקר על מחקרי מרכז טאוב ומפרטת היכן ישראל מצטיינת והיכן זקוקה המדינה לשינוי כיוון.

אקטואליה

מכון מטרנה העניק מלגות בשווי כולל של 150,000 ₪ לשלושה חוקרים, במסגרת כנס האיגוד לרפואת ילדים

ד"ר אילן יונגסטר מהמרכז הרפואי אסף הרופא, ד"ר עמית אסא מבית חולים שניידר ופרופ' משנה אבי שפיגלמן מהטכניון, קיבלו את המלגות מידי מזכ"ל האיגוד לרפואת הילדים ד"ר צחי גרוסמן

בחירות אצל הסטודנטים: מהפך! העבודה עם 30 מנדטים!

משה רדמן, ממייסדי istudent : "אלפי סטודנטים בחרו להשמיע את קולם. מסתמן כי הצעירים טרודים בעיקר בסוגיית יוקר המחיה. בעקבות תוצאות הסקר אנו פועלים בימים אלו לקיים סדרת מפגשים בין סטודנטים לבין מנהיגי המפלגות, במטרה להציף את סוגיית יוקר המחיה ולדון בדרכים לפתרון המצוקה."

עורכי הדין הצעירים במחוז ת"א והמרכז לבג"צ: שר החינוך והמל"ג גורמים להצפת המקצוע

עדת עורכי הדין הצעירים בלשכת עורכי הדין מחוז ת"א והמרכז עתרה היום, (ב'), לבית המשפט העליון, ע"י ב"כ עו"ד ד"ר רן מובשוביץ, בטענה כי שר החינוך והמועצה להשכלה גבוהה הם הגורמים הישירים להצפת מקצוע עריכת הדין בישראל וביקשו מהמועצה לפרסם את הקריטריונים על-פיהם היא נוהגת לאשר תכניות לימוד וכן להסדיר את הכללים לביצוע מדיניות תכנון השכלה גבוהה בישראל. כמו כן, נכתב בעתירה כי חוסר השקיפות של המל"ג הינו הפרת חוק.

השחקנית מירב פלדמן העבירה סדנת משחק בווילת החלומות של Veet בהרצליה פיתוח

השחקנית מירב פלדמן העבירה סדנת משחק בווילת החלומות של Veet בהרצליה פיתוח השחקנית מירב פלדמן (השמינייה, ניו יורק, דאוס מועדון החנונים) הגיעה לVilla Veet, פעילות הקיץ השנתית לנערות אשר השיק מותג הסרת השיער ויט. פלדמן העבירה לנערות המתבגרות סדנת משחק, בה נתנה טיפים מקצועיים להשתלבות בתעשייה וללימודי תיאטרון ומשחק, והמליצה לבנות להאמין בעצמן ולהתמיד. פעילות הקיץ לנערות של Veet, מותג הסרת שיער של חברת רקיט בנקיזר, יצאה לדרך זאת השנה השישית. במסגרת הפעילות זוכות נערות בגילאי 12-16 לבלות יום שלם עם חברותיהן בווילת חלומות בהרצליה פיתוח, שהיא כולה מתחם מפנק של אופנה וסטיילינג.

כנות רפואית

לחצו על התמונה מימין פעמיים ותפתח לכם מצגת מדהימה.שיעור לחיים בבריאותקרדיט לציפי ויקצר

שלמה יידוב ורחלי גרינברג חוזרים לטנגו הארגנטינאי:

שלמה יידוב חוזר לאהבתו הראשונה - הטנגו של ארגנטינה (עם השקת אלבומו החדש- "אהבה ראשונה"), ופוגש בבית האופרה בתל אביב את רחלי גרינברג הצעירה הישראלית אשר הביאה אלינו מארגנטינה את מופע הטנגו הסוחף DIVINO TANGO.

גורמים פרטיים מונעים כניסת תיירים ומטיילים לאתרים היסטוריים ברובע היהודי בירושלים

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) פנתה לשר התיירות, לבקשת אגודת מורי הדרך בישראל, בבקשה לברר כיצד גורמים פרטיים עושים שימוש באתרים היסטוריים ברובע היהודי בירושלים ומקיימים אירועים פרטיים, ובכך מונעים כניסת תיירים ומטיילים בשעות הפעילות. שר התיירות בתגובה אישר את הדברים.

"אמנות בקהילה – החממה ליזמות יצירתית",

אמנים, אנשי המגזר השלישי, פעילים חברתיים, מטפלים, מורים, עובדים סוציאליים ויוצרים ממגוון תחומים זכו להכשרה מקיפה לפיתוח וניהול פרויקטים קהילתיים באמצעות אמנות.

רוני מהדב-לוין נבחר לנהל את סינמטק חולון

ועדת כוח האדם של החברה לפיתוח תיאטרון, מוסיקה, אמנות ומחול חולון בע"מ של עיריית חולון, בחרה ברוני מהדב-לוין כמנהלו החדש של סינמטק חולון. מהדב-לוין מחליף בתפקיד את נעה רגב, שפרשה מתפקידה לאחר שמונתה לאחרונה למנהלת סינמטק ירושלים.

הדוגמנית דפנה דה גרוט נבחרה כפרזנטורית של רשת האופנה דיסקרט

הדוגמנית דפנה דה גרוט נבחרה לשמש כפרזנטורית של רשת האופנה דיסקרט . במסגרת החוזה שנחתם תקבל דה גרוט כ- 100,000₪ לשנה. דה גרוט נחשבת לאחת הדוגמניות העסוקות והמובילות בישראל והיא חזרה לאחרונה לשוק הרווקות לאחר זוגיות מתוקשרת של 3 שנים עם איש העסקים גיא גיאור

יורם אילן המקרין המיתולוגי בהקרנה האחרונה של קולנוע תל אביב מתאר את ימי הקולנוע מאז ועד היום

יורם אילן המקרין המילוגי מספר את סיפורו של הקולנוע בתל אביב.במשך 50 שנה היה יורם המקרין הראשי של בתי קולנוע בתל אביב.בכתבה המובאת בהמשך מספר יורם בנוסטלגיה ובגעגועיםאת ימי הקולנוע בטעם של פעם.

תושב גבעתיים לא מכיר את ירושלים זאב בן יוסף

אחד - מי יודע? אחד - תושב גבעתיים - לא יודע כלום על ירושלים. וזה רוצה להיות ראש העיר שלנו?? צפו ושִפטו בעצמכם

"Life is Good" אז והיום בת שבע נוסבאום

בתור לקופה בסופרמרקט, אמרה הקופאית הצעירה לאישה מבוגרת, שעליה להביא בעצמה את שקיות האריזה, כי שקיות הפלסטיק אינן טובות לסביבה. בתור לקופה בסופרמרקט, אמרה הקופאית הצעירה לאישה מבוגרת, שעליה להביא בעצמה את שקיות האריזה, כי שקיות הפלסטיק אינן טובות לסביבה. בתור לקופה בסופרמרקט, אמרה הקופאית הצעירה לאישה מבוגרת, שעליה להביא בעצמה את שקיות האריזה, כי שקיות הפלסטיק אינן טובות לסביבה.

יוני וולף שותף בגלאי תקשורת מדבר על הצביעות והליכלוך בביצה הטובענית של היחצ"נים

בכל הקשור לתחום המקצועי, העתיד כבר כאן, אומר וולף, ומי שלא יסתגל מהר לשינויים - עוד עשוי להיעלם.

תפסת את אשתך מפלרטטת עם המאהב בדוא"ל? אתה עלול לעמוד למשפט על חדירה לפרטיות

בית הדין הרבני פסל לאחרונה ראיות שהביא הבעל לבגידת אשתו, משום שהגיעו לידיו לאחר שפרץ לתיבת הדוא"ל שלה. האישה התלוננה במשטרה על חדירה לפרטיות, וזו פתחה בחקירה נגד הבעל

גמלאים.דוט.קום: קבוצת גימלאים מרמת השרון סייעו במעבדות חברת ’מייקרוסופט’ בבניית טכנולוגיות מסייעות בזקנה

גמלאים.דוט.קום: בשבוע שעבר התקיימו שלושה מפגשים עם גימלאים מרמת השרון והרצלייה במשרדי חברת מייקרוסופט, שהפעילה "מחנה קיץ" לסטודנטים מצטיינים במדעי המחשב מהאוניברסיטאות המובילות בארץ. המפגשים התקיימו כדי לקדם יוזמה של חב' מייקרוסופט שהקדישה את השבוע לתחום "טכנולוגיות מובילות בזיקנה" ובעקבות פנייתם לא.ש.ל מיסודו של הג'וינט וגרונטק (חברת-בת של א.ש.ל).

תכניות לחגים ברשתות "קול ישראל"

גילה אלמגור, ניצה שאול ועוד ברשת ב', חמי רודנר, שלמה בר ודוד דאור ב-88FM, ועוד תכניות מיוחדות רבות לחגים ברשתות "קול ישראל" בערב ראש השנה, יום רביעי 4.9 החל מהשעה 8:00 ברשת ב', תשודר התכנית "סידורים לחג" בהנחיית ליאת רגב. בשעה 10:00 תשודר התכנית החגיגית "מה יהיה בחג?" בהגשת יואב גינאי. בשעה 12:00 תשודר בתכנית "יומן השנה" של חטיבת החדשות, בשעה 15:00 ישודר משדר "ראש השנה" עם הרב בני לאו ויוכי ברנדיס. החל מהשעה 16:00 תשודר "קול החג" בהגשת ירון אנוש. החל מהשעה 18:00 ישודרו שירים לחג בכל רשתות "קול ישראל", ובשעה 22:00 תשודר ההצגה המוסיקאלית של תיאטרון חיפה "איש חסיד היה".

הנכם מוזמנים לכנס הסברה והרמת כוסית לשנה החדשה עם שר הפנים

הנכם מוזמנים לכנס הסברה והרמת כוסית לשנה החדשה עם שר הפנים: ח"כ גדעון סער ביום חמישי, כ"ג באלול, תשע"ג, 29 באוגוסט, בשעה 19:00 אולם איסט, רח קרמינצקי 12, ת"א (מצורפת הזמנה) כמדי שנה ירחיב השר בכנס על פעולותיו בתחום המדיני ובתחום הפנים

"ישראל גזענית; בממשלה, בתקשורת, בפרקליטות ובכלכלה - הרוב אשכנזים"

אמנון לוי כועס על ההכחשה של הקיפוח העדתי בישראל, ומשיק סדרה שבה הוא חושף את סיפורו האישי, תובע הכרה בגזענות שטבועה בכולנו ולא מוותר גם ליאיר לפיד

האם הנשים הרוויחו ממשפט קצב

הלהיטות המופרזת של התקשורת ושל ארגוני הנשים להרשיע את קצב הייתה בעוכריהם. גם אם הממסד הפמיניסטי הרוויח עוד הזדמנות לעשות כותרות - ציבור הנשים הפסיד בגדול מאת עו"ד תמר הרפז

כולם שמים תמונה של דגל ישראל בפרופיל לאות הזדהות עם צה"ל וישראל.

כולם שמים תמונה של דגל ישראל בפרופיל לאות הזדהות עם צה"ל וישראל.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA