פיני זוהר PINI ZOHAR

אתר של עיתונאי ופובליציסט פיני זוהר

ביקורת ספרים

"מונדרה"

"מונדרה" הוא סיפור דמיוני מרתק שמצליח לסחוף את הקורא לתוך עלילה מרתקת ומרגשת. גיבור הספר, נשוי ואב לילדה, חווה משבר בנישואים ואינו מבין מדוע.

סלאמסטיבל והסלאם הגדול

בסלאמסטיבל תושק המהדורה הראשונה של תנ"ך הספוקן-וורד הארצישראלי לדורותיו, הספר "בקול רם!".

עמנואלה ברש רובינשטיין. "לידה".

הרומן "לידה" מאת עמנואלה ברש רובינשטיין כולל מונולוגים של שש דמויות, שלושה זוגות: ההורים הצעירים, הסב והסבתא וזוג צעיר שמתלבט אם להפוך להורים. הגיבורה היא דפני, אישה הצעירה המפחדת פחד מוות מן הלידה

לרגל שנת ה-90 למאורעות תרפ"ט -ארץ ישראל ב'

בפתח שנת התשעים לפרעות תרפ"ט יוצא הכרך השביעי של המהדורה המדעית המוערת של כתבי ז'בוטינסקי, ארץ ישראל ב, ובו פרק שלם המוקדש למאמרים העוסקים בפרעות

ילדים חולמים כמו גדולים

בספרה השלישי לילדים, מביעה הסופרת עליזה ולד מפי ילדים חלומות, משאלות, אהבות ותקוות נסתרות, על החיים הסובבים אותם, על הקוסמוס ועל האמונה שבלב.

השקת ה"סלפי" של המילה הכתובה

ספר שיריו השביעי של פרופסור גד קינר קיסינגר, עוסק בארספואטיקה, ארוטיקה, פוליטיקה, זקנה, משפחה ואהבה, שירתו עשירה בהרמזים ובפירושים לסיפורי התנ"ך, האוונגליונים, המיתולוגיה, הקולנוע והתיאטרון, תחום מומחיותו של קינר.

תעודת זהות ססגונית של משורר שאינו מייפה את המציאות

ספר שיריו השביעי של פרופסור גד קינר קיסינגר, שחקן, מרצה, במאי, סופר, מתרגם, חוקר, אביר כבוד של נורבגיה, עוסק בארספואטיקה, ארוטיקה, פוליטיקה, זקנה, משפחה ואהבה, שירתו עשירה בהרמזים ובפירושים לסיפורי התנ"ך, האוונגיליונים, המיתולוגיה, התיאטרון, מומחיותו של קינר והקולנוע.

ספר מלא וגדוש בשירים שיודעים לדגדג את הלב והמוח גם יחד!

ספר השירה השלישי של אמירטוס פרופ' דב בהט מציע לנו מבט חכם, רגיש ופואטי על המציאות וזוהי הזדמנות, בעידן הגילנות בתחום השירה והספרות הישראלית, לתת מקום גם לשירה מפוכחת ומנוסה אך כזאת שעדיין נותנת מקום גדול לרגש.

האירוע הספרותי שאינו משיק לשום דבר

על הספר: אדם שמאבד את עבודתו ככותב על תרסיסים, ימות המשיח שמתרחשים בדימונה, אראלה הגובה ממפעל הפיס, לילה נטול שינה שמסתבך בדרך לשירותים, הנקה כפתרון לבעיות הרעב, ההטבות שנמנעות מחבר חבר,

הרי את מחודשת לי

בני דון-יחייא הוא מבכירי עורכי הדין בישראל העוסק עשרות שנים בדיני משפחה וירושה. זהו ספרו העשירי. הרי את מחודשת לי מצטרף לשני קבצי סיפורי הפתעה זוגיים קודמים של המחבר, במשפחות הכי טובות ותורת היחסים, שהיו שניהם לרבי מכר.

ספרות ישראלית זה לא מצחיק!

אדם שמאבד את עבודתו ככותב על תרסיסים, ימות המשיח שמתרחשים בדימונה, אראלה הגובה ממפעל הפיס, לילה נטול שינה שמסתבך בדרך לשירותים, הנקה כפתרון לבעיות הרעב, ההטבות שנמנעות מחבר חבר, אלוהים שמתלונן על בריאתו. אלו רק חלק מנושאי השירים והסיפורים בקובץ "סיפורים ושירים עם חוש הומור", שפורסמו באתר ילדי הקומדיה.

פרויקט משותף של ספריית פיג'מה וביה"ס שנקר שמטרתו עידוד קריאה בקרב ילדים

בקרוב יתלו במרחבים ציבוריים ברחבי הארץ כרזות שעוצבו במיוחד על ידי סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בביה"ס שנקר, שמטרתן לעודד קריאה והקראה בקרב ילדים. הכרזות הן פרי שיתוף פעולה עם קרן גרינספון ישראל, מפעילת תוכניות ספריית פיג'מה, המעניקות מידי חודש ספרים במתנה לכ-500,000 ילדים ברחבי הארץ

משפחת ג'ניוס

ג'ניוס היא חברת תוכנה ישראלית גדולה. היא אינה משפחה, על אף שהיא מכונה כך בימי הגיבוש של העובדים או בפתקים המצורפים למתנות החג. בכל זאת, האנשים שעובדים בה מבלים זה עם זה יותר מאשר עם ילדיהם או עם חבריהם. הדמויות שעובדות תחת אור הניאון מקיימות יחסי עבודה מקצועיים, אך מאחוריהן רוחשים תשוקות ועלבונות, נאמנויות ורדיפות כוח, רגעי משבר וחסד.

הגיאולוג הבכיר חוזה עתיד מרעיד לישראל!

מחבל ערבי בבית חולים יהודי, עולה מרוסיה המתאהבת באיש מג"ב, ממציא מבריק הנאלץ לחלק את רווחיו עם הקיבוץ, מכללה המעניקה השכלה אך ורק בשיווק וביחסי ציבור, מיסטיקנית השולטת בפוליטיקאים הבכירים ביותר. אלו רק חלק מהסאטירות בספר החדש של פרופ' דב בהט, מומחה בעל שם עולמי לגיאולוגיה ורקטור אוניברסיטת בן-גוריון לשעבר.

לאפשר להם לחלום

כאן, בבית הספר 'ביאליק-רוגוזין', טמון סיפור של הצלחה עם ילדים שהוריהם הגיעו לארץ מתוך תקווה נואשת לחיים טובים ובטוחים יותר. כל אחד מילדים אלה וסיפורו, סיפורים אשר מתכנסים לעלילה אופטימית, מפתיעה בעוצמתה, בצומת בו מצטלבים שוליים של עוני, גזענות והדרה

להיות שוב ילד, ישראל / מאת הצלם מוי וולקוביץ'

אלבום אנושי מרתק מלא בקסם אישי, הכולל מעל ל- 160 תצלומים של ילדי ישראל, ברגעים מיוחדים, לצד ציטוטים מרגשים שלהם, המעניקים עדות חיה למצב הילדים בישראל, המגיעים מרקע ודמוגרפיה שונים

סגורות

בגיל 25 אחרי שלוש שנים של טיפולי פוריות – החליטו נטלי שוחט ובעלה להרים ידיים. המחיר הבריאותי היה כבד מדי: השמנה קיצונית ודיכאון שאובחן כקליני – הפכו את נטלי לשבר כלי. היא לא תיארה לעצמה שמדובר רק בפרומו.

זוגות זוגות מדריך מעשי

משה שרון מאמן אישי וזוגי, סופר ומרצה מבוקש, חושף בפנינו את סיפוריהם של עשרה זוגות, על ההתרגשות, הכאב והמורכבות שמזמנת איתה מערכת יחסים אינטימית בין איש ואישה, ומציע פתרונות מעשיים שכל קורא יכול להשתמש בהם על מנת לשפר ולדייק את חיי הזוגיות שלו. הספר מבוסס על מודל קבלי עתיק יומין, מודל "עשר הספירות", ומשלב חוכמה בת אלפי שנים יחד עם ניסיון עשיר מחדר הטיפולים.

העבר הנאצי שהגיע ליחידה קרבית בצה"ל

רומן עברי-גרמני", מאת פרופ’ דב בהט מלווה את סיפור התבגרותם ואהבתם של יוכי ומרים, שני צעירים מצודדים בישראל העכשווית, ששורשיהם נטועים עמוק באירופה של אמצע המאה שעברה

העבר הנאצי שהגיע ליחידה קרבית בצה"ל

יוכי, ששמו המקורי הוא יואכים פון קראוס, נולד בדיסלדורף למשפחה בעלת עבר נאצי, והווה של אנטישמיות בת הזמן מודחקת למחצה. רגשי האשמה שלו על עברה של משפחתו מביאים אותו לבסוף לישראל, והוא מתאהב בארץ והופך אותה לביתו. יואכים מעברת את שמו ליוחנן ,וכנדוניה לעם היושב בציון הוא בוחר גם להתנדב לשירות קרבי בצה"ל.

מסלולי פריחה צבעוניים

סדרת הספרים 280 מסלולי פריחה צבעוניים היא אחת מסדרות ספרי הטיולים רבי המכר מסלולים > להתאהב בארץ מחדש של דוד וערן גל-אור. הסדרה מוקדשת לפרחי הארץ, ומביאה את המטיילים אל המסלולים הפורחים הכי יפים בארצנו.

סופרי ילדים אמריקנים מפורסמים ועטורי פרסים מגיעים לישראל לביקור השראה

בין 20 הסופרים המשתתפים בביקור בארץ בחסות "קרן הרולד גרינספון" מייסדת ספריית פיג'מה, ייקחו חלק גייל קרסון לוין מחברת "אלה המכושפת", מרלה פראזי סופרת ומאיירת הספר "בייבי בוס" (שעובד לסרט אנימציה של אולפני דרימוורקס), קימברלי ברובייקר ברדלי, זוכת פרס ניוברי 2016, מחברת הספר "המלחמה שהצילה את חיי", ואחרים.

לחוות את מסע הצלב בדרך לארץ ישראל, להרגיש כמו במשחקי הכס!

"הכתר הארמני", רומן חדש מאת מיכאל דרור, הינו רומן המשלב תעלומות ריגול ומסתורין היסטוריות ופוליטיות המתכתב עם יצירותיהם של וולטר סקוט, אלכסנדר דיומא, ויקטור הוגו ואף מזכיר באווירה שלו את סדרת הספרים “משחקי הכס” וסדרת הטלוויזיה שנוצרה בעקבותיה.

התעוררות וסיפורים אחרים - הסיפורים החושניים שהסעירו את אמריקה!

"התעוררות" – הקלאסיקה הפמיניסטית של שופן שראתה אור ב-1899 בארה"ב, זיכתה אמנם את שופן בהכרה, אך עיסוקה בנושאים שנויים במחלוקת שהיו בבחינת טאבו באותם ימים, עוררו כעס רב וגינוי. היצירה שעסקה במיניות האישה, פקפוק בחובותיה כרעייה ואם, חירותה ועצמאותה החברתית והכלכלית, הוקעה כבלתי מוסרית, הוחרמה והורדה מהמדפים.

ריצפה מאת: יצחק גיסיס

יומן שהתגלה באקראי, בחדר מסתור בדירה בשכונת הדר הכרמל שבחיפה, מגולל בפני הקורא את קורות חייה של יפה רפפורט, צעירה בת למשפחה רוויזיוניסטית משכונת כרמליה בחיפה.

לאחר 10 שנות מחקר יושק הספר על האמן הנשכח, ג'ורג' פולדס!

ועתה, יוצא הספר לאוויר עולם האמנות מתוך תחושת שליחות. בתהליך ההתבוננות ביצירות ניתן לראות בבירור שכתב ידו של האמן ייחודי ואין לקטלג אותו בשום זרם של אמנות המוכר לנו מן העבר.

"ברבאבא"

בנוסחו העברי של יורם טהרלב "ברבאבא נולד בגינה, הוא גדל בין עצים ופרחים", כולנו מכירים את השיר הידוע "ברבאבא" אשר נכתב על ידי יורם טהרלב לפסטיבל שירי הילדים. השיר נכתב בעקבות ההצלחה של תוכנית הטלוויזיה האהובה. ברבאבא היא סדרת ספרים לילדים שמקורה בצרפת משנות ה-70 שהפכה לסדרת טלוויזיה מצוירת, שודרה בישראל בשנות ה-80 וגרפה הצלחה רבה בקרב ילדים ומבוגרים. בימים אלה קלסיקלטת משיקה: סדרת הספרים במהדורה חדשה- "ברבאבא" המבוססת על תוכנית הטלוויזיה הקלסית והאהובה בעיבוד מחודש על ידי יורם טהרלב, מחבר השיר.

פרק מהספר חיבור נדיר

.

סוואמי שיבננדה

קובץ זה מביא לקורא את פניני ההגות היוגית, הגות ששורשיה נטועים עמוק באדמתה של הודו ונצריה מגיעים אל העולם כולו. הקורא רוכש את היכולת להבין את רובדי התרבות היוגית המהפנטת, ויכול להשתמש ביכולות אלו גם כדי לטפח את מודעותו, כוח מחשבתו ומוסריותו.

הסופר שננטש בבית החולים עם לידתו, כותב על יהדות דמשק

הספר "עלים ברוח" היוצא בימים אלו חושף את סיפורם של 4 דורות ליוצאי דמשק, מימי המנדט הצרפתי והשמרנות בקהילה והעליה, דרך הקליטה הקשה בקיבוצים, הלחימה במחתרות, האפליה, ועד לעולם הפשע ועולם הזוהר.

"מסביב לשולחן" מאת עו"ד בני דון יחייא

מסביב לשולחן הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע מסביב לשולחן הוא מפעל ראשון בהיקפו ובו ימצאו הקוראים שפע של חומרים על פרשות השבוע.בספר מבחר של כאלף דברי תורה והגות, רעיונות קולעים ומאות סיפורי חסידים, שנאספו במשך שנים ונבחרו בקפידה מתוך מגוון רחב של ספרות והגות יהודיות על פרשות השבוע.כריכה קשה, 411 עמודים.

האם המדינה מטורפת או רק המספר

לא במקרה הסיפור הפותח הוא על פרדוקס התאומים הפיזקילי. הפרדוקסים הם לחם חוקו של היוצר המכונה אמהי"ד. דמיונו הפרוע מוביל אותנו אל טיול משלחות לצ'רנוביל, לסדנאות העצמה המבוססות על הסבל המרבי, למלאכים עם בעיות מוטיבציה ולקורות האדם האחרון...

הלוויה מתוך הספר "נאמנות, לא בכל מחיר”, חיים חביו,

שש בבוקר, אחד הימים בחורף 1993, קולומביה. רותי אחזה בשפופרת, בוכה ומתפללת לאלוהים שמה שהיא שמעה לא נוגע למשה בעלה, עורך הדין, שכולם הכירו כ"משה היהודי", או לחברו הטוב, טיטו ריאנה. היו להם שני ילדים: שרון בת השבע ואופיר בן השנתיים.

יוצרים עם טרשת נפוצה - סיפורה של יעל כהן לב מת"א

הספר "בחצר של סבתא" נולד בעקבות נכדיה, שבזכותם היא כדבריה "חווה את ילדותה השלישית". מדובר בספר עם דיסק המושר בפיה, המורכב משירים על ילדים והוא מיועד לילדים ולמבוגרים שזכו להישאר ילדים...בעצם, לכל מי שאוהב את העברית מתגלגלת על הלשון בחרוזים ובקצב שירה.

מסורבת ספר הביכורים של הסופרת אורית שיפמן

האם כששופט רואה את פניי הוא מחליט שהאישה הקטנה הזאת שעומדת מולו, עם העיניים שהצטמקו מבכי במשך השנים, יכולה לספוג עוד כמה שנים של אלימות נפשית, מילולית ופיזית?

בני הדור השני והשלישי לשואה מדברים

מסע הוא יצירה דוקומנטרית מיוחדת במינה, המציגה לראשונה ראיונות עומק מרגשים ומרתקים עם הדור השלישי לשואה – ראיונות שהמחברת ערכה בשנתיים האחרונות. אליהם צורפו ראיונות עם בני הדור השני לשואה, שהמחברת ערכה בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת.

רודולף שטיינר מבחר כתבים

רודולף שטיינר פרסם עשרות ספרים ומאות הרצאות. ״מבחר כתבים״ מביא את שלושת ספרי היסוד של תורת האנתרופוסופיה במלואם, וכן פרקים והרצאות רחבות מתוך ספרים

הצלם המוערך אילן בשור מסכם 25 שנות צילום של תרבות ישראלית באלבום צילומים מרהיב

כבר יצא לי לעמוד מול צלמים שרוצים להוציא ממך 'משהו שונה'. תתפשט! תתלבש! תבכה! תעשה עמידת ראש ערום על אבטיח... כבר ראיתי צילומים רבים שתופשים את המצולמים שלהם בקלקלתם, ברגע הכי מביך ומשפיל שלהם. אצל אילן בשור זה אף פעם לא ככה. הוא מזמין אותך לאולפן שלו. נותן לך הרגשה טובה. מאיר אותך כמו שצריך. מוציא אותך הכי יפה שאפשר. כמו שאמרתי... הוא בא מאהבה... ורואים את זה." מתוך ההקדמה של יואב קוטנר לספר

"מילון התיאבון":

"מילון התיאבון" פותח על ידי יעל חן רביע, תזונאית קלינית לילדים, בשיתוף פסיכולוגית התפתחותית ומפתחת תכנים חינוכיים. הערכה עוסקת בהרגלי אכילה בריאים כגון: אכילה שאינה מתוך רעב פיזיולוגי,

הקיבוץ ואני בטיפול

37 הסיפורים בספר ניזונים מהמרחב הישראלי הקיבוצי, אולם הם למעשה אוניברסליים ונוגעים בכולנו. הסיפורים מרגשים ומפעימים, עשירים בטעמי ילדות מרירים-מתוקים ומלווים במבט טיפולי בוגר וחומל.

כיצד למנוע מאבקי ירושה?

ירושה היא נושא שנוגע לכל אחת ואחד מאיתנו בשלבי חיינו השונים, פעם אנו יורשים, בדרך כלל, את הורינו, ופעם אנו מורישים. אז החיים מורכבים יותר.

עיתונות

גיא בכור: ״הם קורסים ואנחנו מרוויחים" - הסנקציות האמריקאיות על אירן נכנסו לתוקפן

אתמול, ה-5 לנובמבר 2018, נכנסו לתוקפן באופן רשמי הסנקציות האמריקאיות הכלכליות על המשטר הנאצו-שיעי-מוסלמי מאיראן תחת הנהגתו של אהובינו ונשיאנו הפטריוט האמריקאי דונלד ג. טראמפ.

גיא בכור: טראמפ מזהיר את סוריה שלא יעזו להתקרב לישראל

גיא בכור מנתח את המצב בסוריה ואת המלחמה הכוללת שמתרחשת שם. ממשל טראמפ מזהיר את איראן וסוריה שלא יעזו להתקרב לישראל כי אם יעשו כן, יחטפו ובגדול.

גיא בכור במתקפה חסרת תקדים על התקשורת השמאלנית הישראלית

גיא בכור תוקף בחריפות את התקשורת השמאלנית הקיצונית שממש מנסה לדכדך את עם ישראל במטרה להכשילו. על האשלייה הנקראת ״פלשתינאים״ שקורסת למול עינינו. ועל הטבח היום יומי שקורה בסוריה - והעולם שותק!

גיא בכור במתקפה חסרת תקדים על התקשורת השמאלנית הישראלית | האשלייה הערבית | בסוריה יש כל יום נכבא

גיא בכור תוקף בחריפות את התקשורת השמאלנית הקיצונית שממש מנסה לדכדך את עם ישראל במטרה להכשילו. על האשלייה הנקראת ״פלשתינאים״ שקורסת למול עינינו. ועל הטבח היום יומי שקורה בסוריה - והעולם שותק!

דוקטור גיא בכור עושה סדר בנוגע לגירוש המסתננים הבא עלינו לטובה

מה עלה בגורלם של המגורשים לדרום סודן, מה עושים האירופים כדי להתגבר על הבעיה? וגם: הרשות הפלסטינית בפאניקה מוחלטת. ד"ר גיא בכור עושה לנו סדר

דוקטור גיא בכור: איום דמוגרפי?

דוקטור גיא בכור מנתח את השקר הדמוגרפי שמרעילי הבארות מהשמאל מנסים לכפות על עם ישראל כתורה מסיני. אין שום איום דמוגרפי, כבר היום אם יהודייה מביאה יותר ילדים בממומצע מאם ערבייה. והמגמה הזאת רק הולכת ומשתפרת

גיא בכור מסביר בשפה ברורה מדוע ישראל היא מעצמה עולמית

גיא בכור בעוד סרטון לפנתיאון מסביר בשפה ברורה וקולחת מדוע ישראל היא מקום 8 מבין מעצמות תבל העולות בכוחן. את המידע הזה אנחנו כמובן לא נשמע אצל המחבלים התקשורתיים מערוצי החדשות הממסדיים שעוסקים יום יום ושעה ושעה בדבר אחד בלבד, והוא תעשיית הדכדוך שמנסה לפורר את רוח ישראל

ד"ר גיא בכור מדבר בשפת מפלגת זהות על הפתרון בעזה

ד"ר גיא בכור מדבר בשפת מפלגת זהות על הפתרון בעזה פתרון הכי ריאלי לאזורנו. כל עוד ישראל לא מחילה ריבונות על כל שטחי ארץ ישראל - לא יהיה שלום!

ד"ר גיא בכור | על החשש מסגירת אונר"א

חוששים מסגירת אונר"א ד"ר גיא בכור על הממסד הישראלי שמפחד משינויים והלוחמה הפסיכולוגית של חסן נסראללה

דוקטור גיא בכור בכנס אם-תרצו

הרצאה של דוקטור גיא בכור בכנס אם-תרצו אשר מפרק לחלוטין את השקרים של תועמלני השמאל דוקטור גיא בכור מתארח להרצאה מלאה בכנס של אם-תרצו בהרצאתו התייחס דוקטור בכור אל המצב במזרח התיכון, ישראל,

דוקטור גיא בכור: יהדות ארה״ב השמאלנית הולכת למקום רע מאוד

דוקטור גיא בכור: יהדות ארה״ב השמאלנית הולכת למקום רע מאוד | ביקור ישראל בעומאן

"אני צופה עליית מחירים דרמטית בפרק זמן קצר עם ההודעה המסתמנת על הקדמת הבחירות"

ניר שמול, מנכל חברת שניר בית לשיווק נדל"ן למגורים ולמסחר, בארץ ובחו"ל מתייחס לבחירות שבפתח:

ועד הרפתנים נגד התאחדות מגדלי בקר

מלחמת החלב עולה שלב. ועד הרפתנים, המייצג כ-50 בעלי רפתות ממושבים בכל רחבי הארץ – מחריף את צעדיו נגד המוסדות הבוחשים בקדירה – והפעם כנגד הגוף שאמור לייצג את הרפתנים מול הגורמים הנוספים בענף החלב, ומול משרדי הממשלה – התאחדות מגדלי בקר.

"מחיר למתמגן"

ישראל בסיכון, קיים סיכוי גדול לרעידת אדמה חזקה בארץ, בעיקר על קו השבר הסורי האפריקאי. מבקר המדינה בדימוס יוסף שפירא פרסם דוח נוקב בעניין מוכנות המדינה לרעידות אדמה, ועדין לא גובשה תוכנית מיגון.

עתירה תקדימית בעניין חסימות בפייסבוק

חברת מועצת עיריית חדרה, שירלי עודד, הגישה הבוקר עתירה תקדימית לבית המשפט המחוזי בחיפה, שתכליתה להורות לראש עיריית חדרה לבטל חסימת גולשים ולחדול ממחיקת תגובות בדף הפייסבוק הציבורי שלו ובדף הרישמי של עיריית חדרה.

ביהמ"ש התלבט האם מנוי לכבלים הוא מוצר בסיסי, וחייב את 'הוט' לספק שירות לפושט רגל

הפרשה הגיעה לפתחו של בית המשפט לאחר שחברת 'הוט' סירבה לרשום מחדש מנוי לשירותיה, מאחר שבמחשבי החברה הופיעה התראה כי האיש נמצא בהליכי פשיטת רגל.

למנות אישה לתפקיד מפקדת שירותי בתי הסוהר בישראל.

ארגון ויצו מוביל בימים אלה קריאה למקבלי ההחלטות בממשלה בבקשה למנות אישה לתפקיד מפקדת שירותי בתי הסוהר בישראל. ויצו רואה במועמדותה של גונדר עופרה קלינגר. הזדמנות לשחזר את תקופת כהונתה של רב גונדר עדה אדטו אשר, תקופת פיקודה נחשבת לאחת התקופות הטובות והסוערות שעבר הארגון.

מתחם כנסים אירועים "דוריה",מוקם בימים אילו בדרום,

מתחם כנסים אירועים ומופעים מהגדולים ביותר בישראל "דוריה",מוקם בימים אילו בדרום, בצמוד לחמי יואב בהשקעה של 50 מיליון ₪ הפתיחה במאי 2015

עופר גרנד קניון באר שבע פותח ארבע חנויות חדשות

עופר גרנד קניון באר שבע, מ"קבוצת קניוני עופר" וקבוצת להב, פותח בימים אלה ארבע חנויות חדשות: ריקושט – רשת מתמחה בתחום ציוד תרמילאיות, טיולים, נסיעות, מוצרי חיילים, נופש, ופנאי. רשת בוניטה דה מאס – רשת בינלאומית להלבשה תחתונה ואייס קיוב – רשת האופנה לצעירות ורשת חנויות האיפור איל מקיאג'.

מלון ריץ-קרלטון הרצליה דורג כאחד "המלונות המדוברים ביותר בעולם"

9 בפברואר 2014. מגזין התיירות הבינלאומי Travel + Leisure’s המפרסם מדי שנה את רשימת ה- "It List" של עולם בתי המלון, בחר במלון ריץ-קרלטון הרצליה כאחד מ-70 בתי המלון החדשים הטובים ביותר בעולם.

הוענקו פרסי מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו לשנת 2013

ב1 בינואר הוענקו פרסי מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ש לנדאו זו השנה השנים עשר.במרכז נא לגעת ביפו. הפרסים הוענקו לאמנים וליוצרים בעבור פעילות אמנותית מצטיינת ואיכותית מהתקופה האחרונה, בעלת תרומה והשפעה משמעותית לתרבות ולאמנות בישראל. השנה, החליט דירקטוריון קרן לנדאו להוסיף שני תחומים חדשים לפרסי האמנויות: פרס בתחום השירה ופרס בתחום האמנות החזותית.

לקט נתונים לרגל יום הקשיש הבין-לאומי

לרגל יום הקשיש הבין-לאומי שיחול ב-1 באוקטובר 2013 מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מבחר נתונים בנושאים שונים על בני 65 ומעלה לשנת 2012:

איכות השלטון: כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל מוטלת בספק

איכות השלטון: כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל מוטלת בספק התנועה לאיכות השלטון פנתה ליו"ר הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות בדרישה למצות את סמכותה של ועדת המינויים ולבחון את כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל בע"מ נוכח פרסום רשות החברות הממשלתיות בהן מר חזי צאיג מועמד לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל בע"מ, פנתה התנועה לאיכות השלטון לשופט בדימוס שלום ברנר, יו"ר הוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות בבקשה לבחון את כשירותו של חזי צאיג לתפקיד דירקטור בחברת דואר ישראל בע"מ, נוכח התנהלותו ותפקודיו בעבר. בפנייה, מציינת התנועה לאיכות השלטון, כי בין תפקידיו של מר צאיג, כמנהל מרכז ההשקעות במשרד לא השכיל לטפל בכשניים וחצי מיליארד שקלים שהועברו ללמעלה משש מאות חברות מבלי שעמדו התחייבויותיהן כלפי מרכז ההשקעות. כך, מתוך שניים וחצי מיליארד השקלים שהועברו, הוחזרו לקופה הציבורית כחמישה מליון שקלים בלבד, שהם פחות מחצי אחוז מכלל המענקים שחולקו לחברות על ידי מרכז ההשקעות.

השר ישראל כ"ץ התייחס בעמוד הפייסבוק שלו להתרחשויות בבית הדין לעבודה הערב:

תורג'מן וחסן זוכרים שהצעתי לקנות לכם משקפת כדי שתוכלו לראות את הנמלים החדשים מקרוב? אז עכשיו הגיע הזמן להוריד את הכיסוי מהעינית. בית הדין לעבודה סרב להקפיא את המכרזים להקמת הנמלים החדשים והם יימשכו במלוא התנופה.

אתר יד2 דרושים

בשנה הקרובה צפויה ירידה של 28% בביקושים לעובדים בתחום הכלכלה והכספים עלייה של 27% בתחום אבטחת המידע

קבוצת מגנה משיקה חטיבה להשקעות והפקה בתעשיית הבידור

21/8/2013 ניו יורק –Business Wire—קבוצת מגנה (Magna Group), חברת השקעות בינלאומית פורצת דרך שהוקמה על ידי ג'ושוע ששון ב 2009, משיקה חטיבת פעילות חדשה הממוקדת במימון והפקת פרויקטים מתחום הבידור. Magna Group Entertainment ממשיכה במסורת הארגון המחויב ליצירת שותפויות הדוקות עם האנשים, החברות, והפרויקטים בהם הוא מושקע. החטיבה החדשה תשלב מומחיות יצירתית ואסטרטגית כנדרש על מנת להביא תמורה חיובית להשקעות.

מרצ משיקה קמפיין מוניציפאלי כלל ארצי

מרצ תפעל לקדם את ערכיה בכל רחבי הארץ בתחומים: דיור/ חופש/ תרבות/חינוך/ סביבה/ גאווה/ תחבורה ביום רביעי בשעה 10:30 בבית ציוני אמריקה

הישג מכובד למרצה ד"ר עדי כץ, מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול – זכייה בפרס המאמר המצטיין של כנס IADIS MCCSIS 2013 בפראג

בSCE-המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון רושמים הישג נוסף: ד"ר עדי כץ זכתה בפרס המאמר המצטיין בכנס הבינלאומי IADIS MCCSIS 2013 בחודש יולי השנה, השתתפה ד"ר עדי כץ מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול בSCE המכללה האקדמית ע"ש סמי שמעון, בכנס הבינלאומי IADIS MCCSIS 2013 (IADIS Multi Conference of Computer Science and Information Systems) שנערך בפראג. זהו כנס נחשב המאגד תחתיו תתי-כנסים בתחומים שונים של מדעי המחשב ומערכות המידע.

הגבר צילם את עצמו מקיים יחסים עם אשתו,

הגבר צילם את עצמו מקיים יחסים עם אשתו, והפיץ את הסרטים כסרטי פורנו ברשת

דירוג המדינות המועדפות לעשיית עסקים ביבשת אפריקה

דירוג המדינות המועדפות לעשיית עסקים ביבשת אפריקה מחקר השוואתי של לשכת המסחר ישראל-אפריקה

ד"ר דב קליין פונה לבית המשפט העליון

מערער על החלטת בית המשפט המחוזי בעניין השימוש הנעשה בשמו ובמוניטין ללא הסכמתו ע"י גוגל

יציאות לחו"ל של ישראלים ביולי 2013

יציאות לחו"ל של ישראלים ביולי 2013 Departures of Israelis Abroad July 2013

2.0 מיליון כניסות מבקרים לישראל בחודשים ינואר-יולי 2013

2.0 מיליון כניסות מבקרים לישראל בחודשים ינואר-יולי 2013 2.0 Million Visitor Arrivals to Israel January-July 2013

גאווה ישראלית: להקת המחול הקיבוצית חזרה מסיור

להקת המחול הקיבוצית חזרה מסיבוב הופעות מוצלח במיוחד ברחבי אירופה, שם פתחו את הפסטיבלים היוקרתיים והמוכרים באירופה

שגרירות פנמה הכריזה לראשונה על הקמת מחלקה מיוחדת לתיירות בשגרירות פנמה בישראל

שגרירות פנמה בישראל וחברת פולאריס קיימו אמש בתל אביב אירוע תיירותי ותרבותי מיוחד במטרה להדק את קשרי התיירות בין המדינות ולעודד את תנועת התיירות מישראל לפנמה באירוע הוכרז על תל אביב ופנמה סיטי כערים תאומות ועל הקמת מחלקה מיוחדת לתיירות בשגרירות פנמה; רקדנית מפנמה הציגה שמלה מיוחדת (Pollera), אחת היקרות בעולם, רקומה ביהלומים ופנינים – המהווה את הלבוש המסורתי של פנמה ומוצגת בעיקר באירועים חגיגיים

"מצב המדינה בתמונות 2013"

"מצב המדינה בתמונות 2013" מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל משיק חוברת תרשימים מקורית, ייחודית וקלה לקריאה ולהבנה – תרשים אחד בכל עמוד המלווה בהסבר קצר. החוברת מציגה את מצב החברה והכלכלה בישראל בכמה תחומי מפתח: תמונת המאקרו, תעסוקה, חינוך, עלויות המחיה, בריאות, שירותים חברתיים ותחבורה. החוברת, בעריכת מנהל המרכז פרופ' דן בן-דוד, מבוססת בעיקר על מחקרי מרכז טאוב ומפרטת היכן ישראל מצטיינת והיכן זקוקה המדינה לשינוי כיוון.

אקטואליה

מכון מטרנה העניק מלגות בשווי כולל של 150,000 ₪ לשלושה חוקרים, במסגרת כנס האיגוד לרפואת ילדים

ד"ר אילן יונגסטר מהמרכז הרפואי אסף הרופא, ד"ר עמית אסא מבית חולים שניידר ופרופ' משנה אבי שפיגלמן מהטכניון, קיבלו את המלגות מידי מזכ"ל האיגוד לרפואת הילדים ד"ר צחי גרוסמן

בחירות אצל הסטודנטים: מהפך! העבודה עם 30 מנדטים!

משה רדמן, ממייסדי istudent : "אלפי סטודנטים בחרו להשמיע את קולם. מסתמן כי הצעירים טרודים בעיקר בסוגיית יוקר המחיה. בעקבות תוצאות הסקר אנו פועלים בימים אלו לקיים סדרת מפגשים בין סטודנטים לבין מנהיגי המפלגות, במטרה להציף את סוגיית יוקר המחיה ולדון בדרכים לפתרון המצוקה."

עורכי הדין הצעירים במחוז ת"א והמרכז לבג"צ: שר החינוך והמל"ג גורמים להצפת המקצוע

עדת עורכי הדין הצעירים בלשכת עורכי הדין מחוז ת"א והמרכז עתרה היום, (ב'), לבית המשפט העליון, ע"י ב"כ עו"ד ד"ר רן מובשוביץ, בטענה כי שר החינוך והמועצה להשכלה גבוהה הם הגורמים הישירים להצפת מקצוע עריכת הדין בישראל וביקשו מהמועצה לפרסם את הקריטריונים על-פיהם היא נוהגת לאשר תכניות לימוד וכן להסדיר את הכללים לביצוע מדיניות תכנון השכלה גבוהה בישראל. כמו כן, נכתב בעתירה כי חוסר השקיפות של המל"ג הינו הפרת חוק.

השחקנית מירב פלדמן העבירה סדנת משחק בווילת החלומות של Veet בהרצליה פיתוח

השחקנית מירב פלדמן העבירה סדנת משחק בווילת החלומות של Veet בהרצליה פיתוח השחקנית מירב פלדמן (השמינייה, ניו יורק, דאוס מועדון החנונים) הגיעה לVilla Veet, פעילות הקיץ השנתית לנערות אשר השיק מותג הסרת השיער ויט. פלדמן העבירה לנערות המתבגרות סדנת משחק, בה נתנה טיפים מקצועיים להשתלבות בתעשייה וללימודי תיאטרון ומשחק, והמליצה לבנות להאמין בעצמן ולהתמיד. פעילות הקיץ לנערות של Veet, מותג הסרת שיער של חברת רקיט בנקיזר, יצאה לדרך זאת השנה השישית. במסגרת הפעילות זוכות נערות בגילאי 12-16 לבלות יום שלם עם חברותיהן בווילת חלומות בהרצליה פיתוח, שהיא כולה מתחם מפנק של אופנה וסטיילינג.

כנות רפואית

לחצו על התמונה מימין פעמיים ותפתח לכם מצגת מדהימה.שיעור לחיים בבריאותקרדיט לציפי ויקצר

שלמה יידוב ורחלי גרינברג חוזרים לטנגו הארגנטינאי:

שלמה יידוב חוזר לאהבתו הראשונה - הטנגו של ארגנטינה (עם השקת אלבומו החדש- "אהבה ראשונה"), ופוגש בבית האופרה בתל אביב את רחלי גרינברג הצעירה הישראלית אשר הביאה אלינו מארגנטינה את מופע הטנגו הסוחף DIVINO TANGO.

גורמים פרטיים מונעים כניסת תיירים ומטיילים לאתרים היסטוריים ברובע היהודי בירושלים

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) פנתה לשר התיירות, לבקשת אגודת מורי הדרך בישראל, בבקשה לברר כיצד גורמים פרטיים עושים שימוש באתרים היסטוריים ברובע היהודי בירושלים ומקיימים אירועים פרטיים, ובכך מונעים כניסת תיירים ומטיילים בשעות הפעילות. שר התיירות בתגובה אישר את הדברים.

"אמנות בקהילה – החממה ליזמות יצירתית",

אמנים, אנשי המגזר השלישי, פעילים חברתיים, מטפלים, מורים, עובדים סוציאליים ויוצרים ממגוון תחומים זכו להכשרה מקיפה לפיתוח וניהול פרויקטים קהילתיים באמצעות אמנות.

רוני מהדב-לוין נבחר לנהל את סינמטק חולון

ועדת כוח האדם של החברה לפיתוח תיאטרון, מוסיקה, אמנות ומחול חולון בע"מ של עיריית חולון, בחרה ברוני מהדב-לוין כמנהלו החדש של סינמטק חולון. מהדב-לוין מחליף בתפקיד את נעה רגב, שפרשה מתפקידה לאחר שמונתה לאחרונה למנהלת סינמטק ירושלים.

הדוגמנית דפנה דה גרוט נבחרה כפרזנטורית של רשת האופנה דיסקרט

הדוגמנית דפנה דה גרוט נבחרה לשמש כפרזנטורית של רשת האופנה דיסקרט . במסגרת החוזה שנחתם תקבל דה גרוט כ- 100,000₪ לשנה. דה גרוט נחשבת לאחת הדוגמניות העסוקות והמובילות בישראל והיא חזרה לאחרונה לשוק הרווקות לאחר זוגיות מתוקשרת של 3 שנים עם איש העסקים גיא גיאור

יורם אילן המקרין המיתולוגי בהקרנה האחרונה של קולנוע תל אביב מתאר את ימי הקולנוע מאז ועד היום

יורם אילן המקרין המילוגי מספר את סיפורו של הקולנוע בתל אביב.במשך 50 שנה היה יורם המקרין הראשי של בתי קולנוע בתל אביב.בכתבה המובאת בהמשך מספר יורם בנוסטלגיה ובגעגועיםאת ימי הקולנוע בטעם של פעם.

תושב גבעתיים לא מכיר את ירושלים זאב בן יוסף

אחד - מי יודע? אחד - תושב גבעתיים - לא יודע כלום על ירושלים. וזה רוצה להיות ראש העיר שלנו?? צפו ושִפטו בעצמכם

"Life is Good" אז והיום בת שבע נוסבאום

בתור לקופה בסופרמרקט, אמרה הקופאית הצעירה לאישה מבוגרת, שעליה להביא בעצמה את שקיות האריזה, כי שקיות הפלסטיק אינן טובות לסביבה. בתור לקופה בסופרמרקט, אמרה הקופאית הצעירה לאישה מבוגרת, שעליה להביא בעצמה את שקיות האריזה, כי שקיות הפלסטיק אינן טובות לסביבה. בתור לקופה בסופרמרקט, אמרה הקופאית הצעירה לאישה מבוגרת, שעליה להביא בעצמה את שקיות האריזה, כי שקיות הפלסטיק אינן טובות לסביבה.

יוני וולף שותף בגלאי תקשורת מדבר על הצביעות והליכלוך בביצה הטובענית של היחצ"נים

בכל הקשור לתחום המקצועי, העתיד כבר כאן, אומר וולף, ומי שלא יסתגל מהר לשינויים - עוד עשוי להיעלם.

תפסת את אשתך מפלרטטת עם המאהב בדוא"ל? אתה עלול לעמוד למשפט על חדירה לפרטיות

בית הדין הרבני פסל לאחרונה ראיות שהביא הבעל לבגידת אשתו, משום שהגיעו לידיו לאחר שפרץ לתיבת הדוא"ל שלה. האישה התלוננה במשטרה על חדירה לפרטיות, וזו פתחה בחקירה נגד הבעל

גמלאים.דוט.קום: קבוצת גימלאים מרמת השרון סייעו במעבדות חברת ’מייקרוסופט’ בבניית טכנולוגיות מסייעות בזקנה

גמלאים.דוט.קום: בשבוע שעבר התקיימו שלושה מפגשים עם גימלאים מרמת השרון והרצלייה במשרדי חברת מייקרוסופט, שהפעילה "מחנה קיץ" לסטודנטים מצטיינים במדעי המחשב מהאוניברסיטאות המובילות בארץ. המפגשים התקיימו כדי לקדם יוזמה של חב' מייקרוסופט שהקדישה את השבוע לתחום "טכנולוגיות מובילות בזיקנה" ובעקבות פנייתם לא.ש.ל מיסודו של הג'וינט וגרונטק (חברת-בת של א.ש.ל).

תכניות לחגים ברשתות "קול ישראל"

גילה אלמגור, ניצה שאול ועוד ברשת ב', חמי רודנר, שלמה בר ודוד דאור ב-88FM, ועוד תכניות מיוחדות רבות לחגים ברשתות "קול ישראל" בערב ראש השנה, יום רביעי 4.9 החל מהשעה 8:00 ברשת ב', תשודר התכנית "סידורים לחג" בהנחיית ליאת רגב. בשעה 10:00 תשודר התכנית החגיגית "מה יהיה בחג?" בהגשת יואב גינאי. בשעה 12:00 תשודר בתכנית "יומן השנה" של חטיבת החדשות, בשעה 15:00 ישודר משדר "ראש השנה" עם הרב בני לאו ויוכי ברנדיס. החל מהשעה 16:00 תשודר "קול החג" בהגשת ירון אנוש. החל מהשעה 18:00 ישודרו שירים לחג בכל רשתות "קול ישראל", ובשעה 22:00 תשודר ההצגה המוסיקאלית של תיאטרון חיפה "איש חסיד היה".

הנכם מוזמנים לכנס הסברה והרמת כוסית לשנה החדשה עם שר הפנים

הנכם מוזמנים לכנס הסברה והרמת כוסית לשנה החדשה עם שר הפנים: ח"כ גדעון סער ביום חמישי, כ"ג באלול, תשע"ג, 29 באוגוסט, בשעה 19:00 אולם איסט, רח קרמינצקי 12, ת"א (מצורפת הזמנה) כמדי שנה ירחיב השר בכנס על פעולותיו בתחום המדיני ובתחום הפנים

"ישראל גזענית; בממשלה, בתקשורת, בפרקליטות ובכלכלה - הרוב אשכנזים"

אמנון לוי כועס על ההכחשה של הקיפוח העדתי בישראל, ומשיק סדרה שבה הוא חושף את סיפורו האישי, תובע הכרה בגזענות שטבועה בכולנו ולא מוותר גם ליאיר לפיד

האם הנשים הרוויחו ממשפט קצב

הלהיטות המופרזת של התקשורת ושל ארגוני הנשים להרשיע את קצב הייתה בעוכריהם. גם אם הממסד הפמיניסטי הרוויח עוד הזדמנות לעשות כותרות - ציבור הנשים הפסיד בגדול מאת עו"ד תמר הרפז

חברתי

כולם שמים תמונה של דגל ישראל בפרופיל לאות הזדהות עם צה"ל וישראל.

כולם שמים תמונה של דגל ישראל בפרופיל לאות הזדהות עם צה"ל וישראל.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA